Agnesi działa na rynku włoskim od 1824 roku i produkuje makarony z najlepszej jakości ziaren pszenicy durum, która na początku sprowadzana była drogą morską z Ukrainy. Agnesi to nie tylko najlepsze produkty pod względem jakości, to również firma dążąca do doskonałości poprzez wprowadzanie nowoczesnych form produkcji. Technicy Agnesi kontrolują krok po kroku długi proces wytwarzania makaronu, w którym tradycja łączy się z nowoczesną technologią.
Włoski producent past, wprowadza do gamy swoich produktów pełnoziarniste makarony typu spaghetti, penne rigate, gamelli i linguine. Wszystkie rodzaje dostępne są już na rynku polskim. Makron z pełnego ziarna należy do kategorii produktów o tendencji wzrostowej, co związane jest z trendem zdrowego odżywiania. Produkty pełnoziarniste mają większą zawartość substancji mineralnych i błonnika (7g na 100g produktu), dają uczucie sytości, ograniczają wchłanianie tłuszczu i regulują poziom cukru we krwi.
Nowy design gamy produktów Agnesi nawiązuje do opakowań z lat 50-tych. Główne kolory, które tworzą DNA Agnesi to biały jako tło opakowań, czerwony jako kolor charakterystyczny dla marki oraz niebieski. Odświeżone zostało również oryginalne logo – motyw żaglowca, który towarzyszy marce od początku jej istnienia. Oprócz makaronów pełnoziarnistych i makaronów z ziarna durum, Agnesi oferuje również makarony jajeczne, sosy pesto i sosy pomidorowe.
Agnesi to makaron najwyżej jakości. Charakterystyczny dla regionu Liguria i północnej części Włoch. Makaron Agnesi gwarantuje wysoki i stały poziom białka, szybki czas gotowania w porównaniu z makaronami pochodzącymi z południa Włoch. Unikalna receptura, dziedzictwo Agnesi, powolny proces suszenia, zgodnie z tradycją (15 godzin powolnego suszenia dla Spaghetti Agnesi) są niezbędne, aby zachować wartości odżywcze, pełny i bogaty smak ziarna i doskonałą sprężystość podczas gotowania.
Głównym i wyłącznym dystrybutorem produktów marki Agnesi w Polsce jest firma North Coast – dystrybutor i producent wysokogatunkowych produktów spożywczych pochodzących głównie z Włoch.